Mis on romuring?

Romuring on on segu klassikalisest romurallist ja rallikrossist.

Kui romurallis on põhieesmärgiks jääda platsil viimasena ellu, siis romuringil on eesmärgiks läbida teistest rohkem ringe, seejuures toimub see kõik vanade heade tavadega kooskõlas – täiskontakt on lubatud.. Ehk siis võidab see kes läbib kõige rohkem ringe.

mõningad piirangud kontaki osas küll on ja need on välja toodud Võistlusjuhendis.

Kust saada infot toimuvate romuringide kohta?

Kõige lihtsam viis on jälgida meie kodulehekülge, kus on kirjas kõik ametlikud võistlused, ühtlasi ka info registreerimise kohta.

Kuidas saab osaleda?

Osalemiseks tuleb hoida "Silmad lahti", Igal korraldajal on umbes kuu enne ürituse toimumist registreerimine. Registreerida saavad kõik, kuid osaleda saavad vaid kiiremad (Võistlejate arv on korraldaja poolt ette määratud). Registreerimisel tuleb arvestada taaskord võistlusjuhendiga, nii sõitja kui tema võistlusauto peab vastama ette nähtud nõuetele.

Peale registreerimist tuleks valmis ehtiada auto, millega võistelda soovitakse.

Mis on auto ehitamise juures kõige olulisem silmas pidada?

Kindlasti tuleb silmas pidada ennekõike turvalisust, nii enda kui teiste suhtes. Auto peaks olema ehitatud selliselt, et see ei valmistaks kellegile ohtu. Kui radikas on salongi toodud, siis peaks olema see tehtud turvaliselt, soovitatavalt metall torudega ja kõik osad mis võivad puruneda peaksid olema kaetud, et juht või keegi teine ei saaks pihta kuuma veega.

Ühtlasi peaksid olema kõik asjad kinnitatud korralikult (nt aku, kustuti vms), et vältida vigastuste tekkimist.

Aknavõrk on ennekõike sõitja turvalisuse huvides. Aknavõrgu "august" ei tohiks rusikas läbi mahtuda ja samas peaks olema võrk lihtsasti eemaldatav.


Miks on aknavõrk ja asjade kinnitamine vajalik?

aknavõrgu peamine eesmärk on see, et kokkupõrkel (või mis iganes põhjusel) peaks näiteks käsi autost väljas olema, siis ei jää sõitjal käsi kahe auto vahele. Samamoodi on olnud juhuseid, kus võistlusauto paiskub üle katuse / külje ja sõitja käsi jääb auto alla. Samal põhjusel peaksid ka kõik salongis olevad asjad olema korralikult kinnitatud, et kokkupõrke või üle katuse paiskumise korral ei kujutaks liikuvad esemed sõitjale ohtu